Με Μήτρογλου η Μαρσέιγ, κατρακύλα δίχως τέλος για τη Μονακό

35

Η Μαρσέιγ υποδέχθηκε την Καέν στο “Velodrome” για την ένατη αγωνιστική της Ligue 1 και τη νίκησε με 2-0. Το σκορ για τους “Phoceens” άνοιξε ο Κώστας Μήτρογλου στο 36ο λεπτό.

Μάλιστα, αυτό ήταν το τρίτο γκολ του 30χρονου Έλληνα διεθνή επιθετικού με τη φανέλα της ομάδας της Μασσαλίας στην τρέχουσα σεζόν της Ligue 1.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 45ο λεπτό ο Φλοριάν Τοβέν, ο οποίος μοιράζεται την κορυφή του πίνακα των σκόρερ μαζί με τους Νεϊμάρ, Εμπαμπά και Καμανό.

Η Μαρσέιγ έτσι άφησε πίσω της την ήττα στη Λιλ, ενώ στη Μασσαλία παραμένει αήττητη από το Μάρτη όταν και είχε ηττηθεί από τη Λιόν (2-3).

Κατρακύλα δίχως τέλος για τη Μονακό του Λεονάρντο Ζαρντίμ. Νέα ήττα, αυτή τη φορά από τη Ρεν. Ο Ντα Σίλβα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ο Φαλκάο ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο 49ο λεπτό. Ο Μπεν Αρφά στο 77ο έδωσε τη νίκη στη Ρεν με αποτέλεσμα η Μονακό – η οποία έπαιξε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ράγκι – να μείνει οκτώ ματς μακριά από τη νίκη και στις χαμηλότερες θέσεις της βαθμολογίας.