Ολυμπιακοί Αγώνες: Αυτό είναι το σημερινό τηλεοπτικό πρόγραμμα των αγώνων (2/8)

Ολυμπιακοί Αγώνες: Αυτό είναι το σημερινό τηλεοπτικό πρόγραμμα των αγώνων (2/8)

stefanidi

Οι προσπάθειες του Μίλτου Τεντόγλου και του Λευτέρη Πετρούνια για μετάλλιο στον τελικό του άλματος εις μήκος και των κρίκων αντιστοίχως θα καλυφθούν από την ΕΡΤ 1 (4:00) για τον πρώτο και από την ΕΡΤ 2 (11:00) για το δεύτερο.

Από εκεί και πέρα, στη μάχη των προκριματικών ρίχνεται το σπουδαίο τρίο του ελληνικού επί κοντώ, η Κατερίνα Στεφανίδη, η Νικόλ Κυριακοπούλου και η Ελένη Πόλακ.

Ολυμπιακοί Αγώνες – Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Δευτέρας

ΕΡΤ 1

  • 03:00-06:00 ΣΤΙΒΟΣ – 4η μέρα – Πρωινά αγωνίσματα
  • 03:00 – ΣΦΥΡΑ (Α) – Προκριματικά – GROUP A
  • 04:20 ΜΗΚΟΣ (Α) – Τελικός
  • 04:30 ΣΦΥΡΑ (Α) – Προκριματικά – GROUP B
  • 04:38 200μ. (Γ) – 2η προκριματική σειρά
  • 06:00-07:00 ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ – ΠΕΡΙΛΗΨΗ 1/8
  • 10:00-12:00 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ – 87k (Γ)
  • 13:00-16:00 ΣΤΙΒΟΣ – 4η μέρα – Απογευματινά αγωνίσματα
  • 13:20 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ (Γ) – Προκριματικά – GROUP A
  • 13:20 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ (Γ) – Προκριματικά – GROUP B

Πετρούνιας, Τεντόγλου: Η μεγάλη ώρα των Ελλήνων με στόχο τα μετάλλια

ΕΡΤ 2

  • 03:35-06:00 Επαναλήψεις
  • 06:00-12:00 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: 470 (Γ)-(Α) – 9η & 10η ιστιοδρομία & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 08:00-09:20 ΠΟΛΟ (Α): ΣΕΡΒΙΑ-ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 09:00-11:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ: ΟΜΑΔΙΚΟ – Προημιτελικά & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 09:00-11:00 ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: 3μ. (Α) – Προκριματικοί
  • 11:00-13:40 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Τελικοί Οργάνων
  • 13:40-16:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ: ΟΜΑΔΙΚΟ – Φάση 16
  • 16:00-16:45 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ (Μ)

ΕΡΤ 3

  • 03:00-04:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΦΑΣΗ “16” (Ζ)
  • 04:00-05:15 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: Α’ ΟΜΙΛΟΣ, ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)
  • 05:15-05:30 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
  • 05:30-06:45 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: Α’ ΟΜΙΛΟΣ, ΕΛΛΑΔΑ – ΗΠΑ (Ζ)
  • 06:45-07:00 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
  • 07:00-07:40 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΦΑΣΗ “16” (Ζ)
  • 07:40-09:40 ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΓΑΛΛΙΑ – ΗΠΑ (Ζ)
  • 09:40-10:45 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ, ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ) Ε: 09:30
  • 10:45-11:00 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
  • 11:00-13:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΗΠΑ-ΚΑΝΑΔΑΣ (Ζ)
  • 13:00-13:30 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: ΙΑΠΩΝΙΑ – Ν. ΑΦΡΙΚΗ (Ζ)
  • 13:30-15:30 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΝΤΟΥΕΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ) ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ-ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ
  • 15:30-15:45 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
  • 15:45-17:45 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΚΕΝΥΑ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS

  • 10:00-10:45 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 87κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) Αρασέ 10:00-10:45 Ζετέ 10:53-11:40
  • 12:00-12:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ (Γ) ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
  • 14:00-15:45 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ +87κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) Αρασέ 14:00-14:45 Ζετέ 14:53-15:40

ΕΡΤ SPORTS 2

  • 14:00-16:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ (Ζ)

* Το SPORT24 είναι στο επίκεντρο του παγκόσμιου αθλητισμού, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Συνεχής αθλητική ενημέρωση και ειδησεογραφία για το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών, τον πίνακα των μεταλλίων όλων των χωρών που συμμετέχουν και τις επιτυχίες των Ελλήνων Αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες!

Μη χάσετε καμία στιγμή από τη δράση των Ολυμπιακών Αγώνων ακολουθώντας το SPORT24 στο Google News!

Δείτε περισσότερες ειδήσεις και θέματα σπορ και στοίχημα:

Δείτε περισσότερα και για άλλα θέματα που σας αφορούν:

[vc_row][vc_column width="1/3"][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/3"][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/3"][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *